19/07/2018 |  23:02 | Аутор: РТС

Квалификације за ЛЕ: Партизан убједљив за друго коло

Фудбалери Партизана савладали су Рудар из Пљеваља са 3:0 и са укупним резултатом 6:0 се пласирали у друго коло квалификација за Лигу Европе.
ЛЕ: Партизан (Фото: partizan.rs) -
ЛЕ: Партизан (Фото: partizan.rs)

Наредни противник је екипа литванског Тракаија, а први меч игра се сљедећег четвртка у Београду.

Фудбалери Партизана без превише муке пласирали су се у друго коло квалификација за Лигу Европе, пошто су и у реванш мечу савладали екипу Рудара са 3:0.

Црно-бијели су већ у првој утакмици практично ријешили питање побједника двомеча (3:0), али су озбиљно ушли у утакмицу на свом терену и показали да се налазе у доброј форми.

Данило Пантић, који је на вечерашњем мечу носио капитанску траку, постигао је први гол на мечу већ у 11. минуту, послије уигране комбинације из корнера, да би Ожеговић у 44. минуту удвостручио предност домаћина.

Коначан резултат поставио је резервиста Рикардо Гомеш у 83. минуту.

Наредни ривал Партизана је литвански Тракаи, који изашао као бољи из двомеча са казахстанским Иртишем, а прва утакмица игра се сљедећег четвртка у Београду.