19/07/2018 |  22:55 | Аутор: РТС

Млади кошаркаши Србије без полуфинала ЕП

Млада репрезентација Србије, играчи рођени 1998. године и млађи, није успјела да се пласирала у полуфинале Европског првенства које се одржава у Њемачкој, пошто је у неизвјесном мечу поражена од Француске 60:59 (9:21, 19:16, 20:10, 11:13).
Кошаркаши Србије У20 (Фото: КСС) -
Кошаркаши Србије У20 (Фото: КСС)

Изабраници селектора Владе Јовановића пропустили су велику прилику да савладају селекцију Француске и боре се за једну од медаља, али се мора истаћи да су грубо оштећени од стране судија у самој завршници меча.

Млади српски тим је лоше почео утакмицу, имао већ у првој четвртини заостатак од 14 поена, али је великом борбеношћу успио да се врати у утакмицу и у 36. минуту поведе са 59:52. Док краја сусрета српски репрезентативци нису успјели да поентирају, што их је уз двије судијске грешке у самом финишу коштало пораза.

Александар Аранитовић, Душан Беслаћ и Милош Глишић донијели су тиму, чинило се, капиталну предност у 36. минуту 59:52. Међутим, српски репрезентативци скоро три минута низу успјели да поентирају, што Французи користе да се са двије тројке приближе на 59:58.

Овај резултат био је на снази до секунд и по прије краја, кад арбитри свирају непостојећи фаул Раданова над Дијаваром који са линије слободних бацања погађа за 60:59.

Услиједио је тајм-аут селектора Јовановића и договор за посљедњи напад. Лопту је испод самог коша добио Душан Беслаћ који је очигледно био фаулиран, али се умјесто судијске пиштаљке чуо звук сирене за крај утакмице.

Репрезентација Србије у наставку шампионата бориће се за пласман од петог до осмог мјеста, а сљедећи ривал у суботу (20:15) биће јој селекција Шпаније.

Србија У20: Марјановић, Вуликић 2, Аранитовић 5, Мусић 9, Беслаћ 2, Тадић, Раданов 20, Степановић, Симанић 2, Глишић 6, Ђорђевић 9, Момиров 4.

Француска У20: Ндоје 2, Вогир, Рамбо 4, Базиле 2, Гулми, Чофи 13, Году Сина, Десине 5, Вотијер 6, Дијавара 7, Феври 20, Блан 1.