21/06/2018 |  16:00 ⇒ 16:34 | Аутор: РТРС

Данска и Аустралија подијелиле бодове

Репрезентације Данске и Аустралије подијелиле су бодове на Космос Арени у Самари у оквиру 2. кола Свјетског првенства одигравши неријешено 1:1.
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018. -
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018.

Меч је почео одлично за Данце, јер је Ериксен већ у седмом минуту послао лопту под пречку за 1:0.

Средином првог полувремена Данци су могли и да удвоструче предност, али је Јоргенсен из добре ситуације након одличне асистенције Далсгаарда послао лопту поред стативе.

Ипак, осам минута прије одласка на одмор Аустралија је изједначила голом Јединака из пенала. Претходно је судија Лахоз консултовао ВАР технологију како би донио исправну одлуку.

У наставку су обје екипе пружиле доста лошију партију уз опрезну игру без пуно ризика.

Данска своди у групи Ц са четири бода испред другопласиране Француске, која дана игра против Перуа.