27/05/2018 |  18:52 ⇒ 18:53 | Аутор: РТРС

Рукометаши бањалучког Борца побједници Купа БиХ

Рукометаши бањалучког Борца побједници су Купа БиХ. Борац је у финалу на домаћем терену побиједио височку Босну 22:19.
Рукометаши Борца - Фото: nezavisne novine
Рукометаши БорцаФото: nezavisne novine

За Борац је ово шести пут да су освојили куп БиХ.

Одлука о побједнику је пала у другом полувремену. Гости су имали предност 14:12, а онда осам минута нису постигли гол. Борац је преокренуо резултат серијом 5:0, отишао на 17:14 и предност сачувао до краја.

У побједничком саставу најефикаснији је био Дејан Унчанин са осам постигнутих голова, док је голман Бојан Љубишић имао 15 одбрана.

Аднан Хармандић члан Босне Центротранс проглашен је за најбољег играча завршног турнира. Дејан Унчанин је био најбољи стријелац финала са 11 голова, док је најбољи голман, по свему заслужено, Бојан Љубишић.

На другој страни Окановић је постигао шест, а Капић пет голова.

Аднан Хармандић члан Босне Центротранс проглашен је за најбољег играча завршног турнира.