23/05/2018 |  21:01 ⇒ 21:14 | Аутор: Агенције

Фудбалерима Партизана Куп Србије!

Фудбалери Партизана побиједили су Младост из Лучана 2:1 (1:1), послије преокрета у Сурдулици и освојили Куп Србије.

Црно-бијели су тако другу сезону у низу одбранили трофеј, први су клуб који је три пута освајао Куп, који је 15. у клупској историји.

Младост је неочекивано повела на стадиону Радника голом ветерана Јанка Тумбасевића у 21. минуту, да би само десет минута касније изједначио Марко Јанковић сјајним голом из слободног ударца.

Партизан је доминирао у наставку меча, да би до побједе стигао пола сата прије краја поготком Саше Здјелара, након сјајног проигравања од стране Марка Јетвовића послије корнера.

Црно-бијели су до трећег узастопног трофеја Купа стигли као најефикаснији тим такмичења са 14 погодака, а  осим Младости елиминисали су Ртањ (3:0), Рад (3:0), Јавор (2:0) и Чукарички (2:4, 2:0).

Партизан је и трећи пут ове сезоне савладао Младост у међусобним сусретима, након 3:0 у Хумској, а потом 2:1 у Лучанима средином фебруара у Суперлиги.

Трофеј и медаље за побједнике испред ФС Србије уручили су Ненад Бјековић, Саво Милошевић и Новица Тончев.