15/04/2018 |  09:14 | Аутор: Б92

НБА плеј-оф: Убједљив старт Вориорса (ВИДЕО)

Актуелни шампион Голден Стејт Вориорс убједљиво је славио против Сан Антонија у првој утакмици плеј-оф НБА – 113:92.
Кошаркаши Голден Стејта - Фото: Getty Images
Кошаркаши Голден СтејтаФото: Getty Images

Вориорси су од самог старта поставили темпо и држали контролу током цијелог меча.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Клеј Томпсон са 27 поена, док је Кевин Дурент уписао 24 поена, осам скокова и седам асистенција.

Код Сан Антонија се истакао Руди Геј са 15 поена.

У занимљивом мечу Торонто је пред својим навијачима био бољи од Вашингтона са 114:106.

Домаћини су боље започели меч, али су Визардси средином друге дионице преокренули. Визардси су имали предност на полувремену 59:55, али су Репторси преузели контролу и у посљедњем кварталу стекли двоцифрену предност.

Серж Ибака је предводио Торонто са 23 поена, док је у пораженом саставу жон Вол је био најефикаснији са 23 поена и имао је 15 асистенција и четири украдене лопте.

У првој утакмици четвртфинала Западне конференције Њу Орлеанс Пеликанси су савладали Портланд са 97:95.

Пеликанси су у гостима боље започели меч и имали предност од 19 поена, али су домаћини у завршници посљедње дионице истопили предност ривала и имали поена заостатка.

Међутим, нису успјели да реалзују нападе за преокрет и Пеликанси су овом побједом омогућили предност домаћег терена.

У четвтфиналној серији Истока Филадлфија је славила против Мајамија са 130:103.

Мајами је имао предност послије прве четвртине, али је тим из Филаделфије преузео контролу и у трећем кварталу ријешио питање победника.

Џеј Џеј редик био је најефикаснији у побједничком тиму са 28 поена, а пратили су га Марко Белинели са 25 и Дарио Шарић са 20.

Код Мајамија Кели Олиник постигао је 26 поена, а Горан Драгић забиљежио је 15 поена уз пет скокова и четири асистенције.