23/02/2018 |  09:48 ⇒ 10:29 | Аутор: РТРС

Вестбрук тројком у посљедњој секунди донио побједу над Кингсима

Кошаркаши Оклахоме побиједили су у гостима Сакраменто Кингсе резултатом 110:107.

Голден Стејт – ЛА Клиперс 134:127

Побједу Тандерима донио је Расел Вестбрук који је у посљедњој секунди постигао тројку за тријумф.

Гости су од почетка имали предност, послије прве четвртине водили су са +23, да би Кингси до краја другог полувремена успјели да смање на једноцифрен заостатак (67:60).

Домаћини су успејли да у наставку изједначе, а у финишу трећег квартала и да поведу. У посљедњој четвртини држали су стечену предност, да би се ушло у драматичну завршницу коју је ријешио Вестбрук тројком уз звук сирене.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Пол Џорд са 26 поена, уз седам ухваћених лопти, док је Весстбрук завршио меч са 17 поена, 15 скокова и 11 асистенција и то је био његов 18. трипл-дабл у сезони.

Код Кингса Зек Рендолф је забиљежио 29 поена и 12 скокова, док је Богдан Богдановић за 18 минута постигао само четири поена (1/4 из игре, 0/1 за три, 2/2 са линије пенала), уз још двије асистенције и пет изгубљених лопти.

Оклахома је пета на Западу са скором 34-26, док је Сакраменто 13. са 18 остварених побједа и 40 пораза.