16/01/2018 |  19:49 ⇒ 17/01/2018 | 13:31 | Аутор: РТРС

ЕП: Побједа Србија над Исландом

Рукометаши Србије савладали су Исланд у посљедњем колу групе А, Европског првенства у Хрватској.
Србија - Исланд  (Фото:rss.org.rs) -
Србија - Исланд (Фото:rss.org.rs)

Рукометна репрезентација Србије побиједила је са 29:26 Исланд у свом посљедњем мечу у групи А Европског првенства у Хрватској.

Србија је имала седам секунди да дође до гола којим би се пласирала у наредну рунду, али је Ненадићу Густавсон одбранио шут.

Изабраници Јовице Цветковића нису имали среће у посљедњем нападу, пошто је лопта умало прешла гол линију.

Србији је била потребан побједа од четири гола јер би у том случају имала бољу међусобну разлику од Исланда.

Утакмица је отворена у брзом ритму, али су за разлику од меча са Хрватском и Шведском, "Орлови" добро одговорили. Видјели смо резултатску клацкалицу, екипе су се смјењивале у вођству, а бриљирали су голмани Цупара и Густавсон.

На полувреме се отишло са резултатом 12:12.

А у наставку меча, права драма. Лоше су "Орлови" наши кренуло друго полувремена, правили су неке глупе грешке, па је тако Исланд водио већином тог периода.

Међутим, искочио је "x" фактор млади Јовановић који је пробудио "Орлове" у нападу, док се у одбрани заиграло доста чвршће.

Србија је на десет минута до краја успјела да изједначи, иако је губила са четири гола заостатка.

Најефикаснији код Србије били су Шешум и Радивојевић са пет голова, док је код Исланда Сигурдсон постигао осам.