15/01/2018 |  21:03 ⇒ 21:17 | Аутор: РТРС

Словенија и Њемачка ремизирале

Рукометна репрезентација Словеније одиграла је неријешено са Њемачком у другом колу групе Ц на Европском првенству у Хрватској, 25:25.

4. Чешка 1 0 0 1 15:32 0

Словенија је била боља и током меча водила и са пет, шест голова предности (14:8) у првом полувремену.

Нијемци су још једном показали свој менталитет, нису одустајали и гол по гол су стизали Словенију.

Вид Кавтичник је постигао гол са крила за 19:15 и дјеловало је да Словенци на двадесет минута до краја имају контролу. Услиједила је серија Њемачке која је за шест минута изједначила на 19:19.

Тада се ушло у неизвјесну завршницу меча и играло се гол за гол. Словенија је преко Блаза Јанца у посљедњим секундама дала гол за побједу. Нијемци су имали времена тек да оду до центра. Умијешале су се судије које су процијениле да је Благотиншек засметао, добио је црвени картон, а Њемачка право ниоткуда седмерац.

Тобијас Рајхман је био прецизан и Њемачка је изједначила. На гол је у тим тренуцима стао и Веселин Вујовић, али је морао да се помјери. Најбољи стријелци су били Миха Зарабец са пет, Борут Мачковшек са четири колико су имали и Благотиншек и Јанц.

Код Нијемаца је Уве Геншајмер био најбољи са седам, а Рајхман и Гроецки су дали по четири.

У групи Д, Шпанија је била боља од Мађарске 27:25. Шпанци су погађали са свих страна, па су чак четворица играча имала по четири гола - Валеро Ривера, Алекс Дујшебаев, Аитор Арино и Адријан Фигерас.

Код Мађара је први стријелац био Бенце Банхиди са шест, Золт Балог је дао пет, а Мате Лекаи четири поготка.