06/12/2017 |  16:58 ⇒ 22:47 | Аутор: РТРС

Србија неријешено са Холандијом

Рукометашице Србије одиграле су неријешено са Холандијом, резултатом 27:27.
Рукомет: Србија - Холандија (Фото:StarSport) -
Рукомет: Србија - Холандија (Фото:StarSport)

У мечу четвртог кола Групе Д на Свјетском првенству у Њемачкој, репрезентативке Србије одиграле су одличну утакмицу против одличних Холанђанки.

6. Кина 3 0 0 3 57:114 0

Изабранице селектора Обрадовића имале су +3 (27:24) на пет минута до краја меча, међутим нису успјеле да постигну гол до краја меча.

На голу Србије бриљирала је Чолићева, која није успјела у посљедњем нападу да спријечи Холанђанке да дођу до изједначења.

Србија је постигла гол у посљедњем нападу, али су досуђени кораци, па је гол поништен.

Рукометашице су одлично кренуле меч и већ послије 15 минута игре имале предност од 9:7. Међутим, тада је дошло до мањег пада концетрације, што су вицешампионске свијета и Европе искористиле.

Холандија је повела са 15:13, али онда се пробудила Андреа Лекић, па се на полувријеме отишло са резултатом 15:15.

У другом полувремену виђена је жестока игра на обје стране. Српске рукометашице су показале да се не плаше великог противника, што се видјело и у резултату.

Српкиње су имале констатну предност, а чинило се да ће доћи и до побједе на само пет минута до краја меча. Србија је тада водила са 27:24, међутим тада су стале у нападу.

У одбрани је бриљирала Чолићева, али у нападу није било рјешења. Доста су утицале и судије честим искључењима Српкиња, али су оне ипак успијевале да постигну гол у таквим ситуацијама.

На крају, и неријешен резултат је од великог је значаја за српски тим. Дјевојке су показале да могу са свима да играју, само им је фалило мало среће у завршницама.