26/09/2017 |  21:55 | Аутор: РТРС

Футсалери Србије на ЕП

Репрезентација Србије у футсалу пласирала се на Европско првенство, пошто је у баражу била боља од Чешке.
Футсалери Србије - Фото: B92
Футсалери СрбијеФото: B92

Србија је у реваншу у Нишу играла са Чешком неријешено 4:4 и прошла даље пошто је у првој утакмици играној 12. септембра у Хомутову побиједила са 4:3.

Чеси су имали 20 шутева више ка голу од Србије, чак 22 у оквир, али је сјајно бранио голман "Орлова".

Србија је повела преко Рамића у десетом минуту, Заруба поравнава три минута касније, да би Рајчевић и Пршић донијели српском тиму 3:1 до 26.

У року од пет минута гости стижу до новог поравнања, са два поготка Сеидлера, Симић опет враћа "Орлове" у предност у 34, да би коначан резултат у 39. хет-триком поставио Сеидлер.

Европско првенство ће се одржати од 30. јануара до 10. фебруара сљедеће године у Словенији.