14/09/2017 |  10:38 ⇒ 23:17 | Аутор: РТРС

ЛЕ: Звезда и Партизан стартовали ремијима! (ФОТО)

Фудбалери Црвене звезде одиграли су неријешен меч против БАТЕ Борисова у првом колу гупне фазе Лиге Европе 1:1 (0:0).

Гол за црвено-бијеле постигао је Немања Радоњић у 54. минути, да би Николај Сигневич изједначио је у 72. минуту.

Гости су боље започели меч и пријетили Милану Борјану, а најбољу прилику пропустио је Мирко Иванић у 11. минуту, да би се послије тога Звезда пробудила и углавном преко Боаћија покушавала да дође до гола.

У наставку меча, црвено-бијели су били опаснији и до гола дошли у 54. минуту.

Послије лијепе акције у којој је Мичел Доналд проиграо Славољуба Срнића, који је оштро убацио лопту у петерац, а на њу је натрчао Радоњић и савладао гостујућег голмана.

Црвено-бијели су нападали послије тога и имали велике шансе преко Срнића и Радоњића, а БАТЕ је након тога поново погодио пречку.

Сигневич је у 72. минуту искористио добар центаршут са десне стране и савладао Милана Борјана пошто је остао сам у петерцу.

Звездини фудбалери су у финишу утакмице покушавали да стекну нову предност и побједе, али нису имали већих прилика.

Утакмица је прошла без инцидената пред 40.000 гледалаца на стадиону "Рајко Митић", од чега неколико десетина гостујућих присталица.

Црвена звезда ће у сљедећем колу играти против Келна у Њемачкој 28. септембра.

Екипа Партизана одиграла је неријешено 1:1 на гостовању у Берну против Јанг Бојса у првом колу групе Б Лиге Европа.

Изабраници Мирослава Ђукића одиграли су одличан меч у Швајцарској и потпуно заслужено се враћају у Београд са једним бодом.

Црно-бијели дошли су до вођства у 11. минуту када је Марко Јанковић послао лопту иза леђа голмана Ван Болмоса.

Партизан ремијем у ЛЕ

Није се дуго чекало до изједначења, пошто је већ у 14. минуту Фаснахт савладао Владимира Стојковића.

Владимир Стојковић био је одличан у више наврата и може се рећи да велике заслуге за овај бод припадају репрезентативцу Србије.

У другом мечу групе Б, Динамо Кијев је са 3:1 савладао Скендербег.

Видјели смо заиста добру партију од црно-бијелих, поготово у другом полувремену. Међутим, на крају је подјела бодова некако била најправилнија, пошто су обе екипе имале прилике.

Потребно је истаћи и главног судију Румуну Иштвана Ковача који је више пута доносио сумњиве одлуке. Партизан је можда био оштећен и за пенал у 55. минуту када је Зоран Тошић био оборен унутар 16 метара.

Ипак, због "симулирања" добио је жути картон. Није то једина ситуација, било их је више, али на крају ће се испоставити да те сумњиве одлуке нису утицале на коначан резултат.

Црно-бијели у наредном колу дочекују Динамо Кијев (28.09 у 21.05).