19/06/2017 |  08:10 ⇒ 08:23 | Аутор: РТРС

Португал и Мексико неријешено у Казању

Фудбалери Португала и Мексика одиграли су у Казању неријешено 2:2 у драматичној утакмици групе А Купа конфедерација.
Фудбалери Португала и Мексика - Фото: Глас Српске
Фудбалери Португала и МексикаФото: Глас Српске

Португал је имао вођство малтене до посљедњег минута, када је Ектор Морено шокирао шампиона Европе поготком главом послије велике гужве у казненом простору.

Дефанзивац Мексика искористио је сјајан центаршут Џонатана Дос Сантоса из корнера, у скоку надвисио Жозеа Фонтеа и донио велико славље својој екипи.

Претходно је Рикардо Кварежма погодио вођство Португала, Хавијер Ернандес је изједначио у финишу полувремена, а Седрик Соареш неколико минута прије Морена, чинило се, савладао голмана Гиљерма Очоу за тријумф.

Ипак, тако није мислио Морено чијем голу су се највише обрадовали фудбалери Русије јер су усамљени на челу табеле групе А са три бода, два више од данашњих ривала.