17/06/2017 |  21:33 | Аутор: РТРС

Русија побиједила Нови Зеланд на старту Купа конфедерација

Фудбалска репрезентација Русије побиједила је данас у Санкт Петербургу Нови Зеланд са 2:0 у првој утакмици Групе А Купа конфедерација.

Русија је на потпуно новом стадиону вриједном 750 милиона евра у Санкт Петербургу пред око 65.000 гледалаца надиграла Нови Зеланд.

Домаћин предстојећег Свјетског првенства повео је у 31. минуту послије сјајне акције. Денис Глушаков искористио је проигравање у празан простор, пребацио голмана и преслиједио лопту ка голу, гдје ју је на гол-линији закачио Мајкл Боксал, али није успио да је избаци из мреже, па му је приписан аутогол.

Русија је наставила са иницијативом, а коначан резултат поставио је Федор Смолов у 69. минуту послије додавања с десне стране.

У другој утакмици Групе А сутра ће се састати Португал и Мексико.

Отворању Купа конфедерација, који се традиционално одржава годину дана раније у земљи домаћина наредног Свјетског првенства, присуствовао је предсједник Русије Владимир Путин.

Он је свима пожелио добродошлицу и рекао да од Русије очекује знатно боље игре него у претходном периоду.