28/05/2017 |  11:21 ⇒ 13:43 | Аутор: РТРС

Хрвати добили Мексико, Чичарито ушао у историју (ВИДЕО)

Фудбалери Хрватске савладали су Мексико 2:1, у пријатељској утакмици у Лос Анђелесу.
Хавијер Ернандес Чичарито (ФОТО: AP Images) -
Хавијер Ернандес Чичарито (ФОТО: AP Images)

Меч је ипак обиљежио нападач Мексика Хавијер Чичарито Ернанес који је постао најбољи стријелац у историји репрезентације.

Центарфор Бајера из Леверкузена је искористио центаршут Андреса Гвардада из слободног ударца и главом у 87. минуту постигао 47. гол, надмашивши досадашњег рекордера Хареда Боргетија.

Чичарито је најбржи Мексиканац који је постигао 20, 30. и 40. гол у историји репрезентације, а Боргетијев рекорд је претходно изједначио са истим бројем одиграних утакмица 89.

Нови рекордер је постао у свом 91. наступу за мексичке "триколоре". Његова форма у репрезентацији кренула је излазном путањом након што је епизодних улога у Манчестер Јунајтеду и Реал Мадриду постао лидер напада Бајера 2015. године.

Хрватима су побједу у Лос Анђелесу донијели Дује Чоп и Фран Тудор погоцима у финишу првог полувремена.