15/05/2017 |  23:03 | Аутор: РТРС

Челси голеадом прославио титулу на Стамфорд бриџу

Челси је пред домаћом публиком савладао са 4:3 Вотфорд у заосталом 28. колу Премијер лиге.

Изабраници Антонија Контеа ово је била иделна прилика да прославе титулу пред својим навијачима, пошто су у прошлом колу на гостовању Вест Бромичу осигурали трофеј Премијер лиге.

"Плавци" су у 22. минуту стигли до вођства када је Џон Тери искористио гужву у шеснаестерцу противника и послао лопту у мрежу. Међутим, госте то није омело, пошто су само два минута касније преко Етјена Капуа дошли до изједначења.

Узбуђењима у првом полувремену ту није био крај, пошто је Челси успео да у 36. минуту преко Цесара Аспиликуете поново стигне до предности, 2:1.

Да све буде боље за шампиона Енглеске, Мичу Батшуаји је на старту другог полувремена повисио на 3:1. Аке је несебично у шеснаестерцу додао Белгијанцу, коме није било тешко да постигне трећи гол "Плаваца".

Ипак, као и у првом полувремену 15. екипа Премијер лиге је послије само два минута одговорила. Дарил Јанмат је сјајно прошао по лијевој страни, потом ушао у 16 метара и у даљи угао савладао Асмира Беговића.

Гости су успјели да стигну до изједначења у 74. минуту када је стријелац био Стефано Окака.

Чинило се да ће се овим резултатом завршити утакмица, али је у 88. минуту, на асистенцију Вилијана, Сеск Фабрегас донио велико славље својим навијачима.

Челси је овако остварио 29. тријумф ове сезоне, док је Вотфорд претрпио 19 пораз.