29/04/2017 |  21:56 | Аутор: РТРС

Бајерну пета узастопна титула

Фудбалери Бајерна из Минхена освојили су своју пету узастопну титулу првака Њемачке, пошто су у 31. колу Бундеслиге побиједили Волфсбург са 6:0.
Фудбалери Бајерна из Минхена - Фото: Getty Images
Фудбалери Бајерна из МинхенаФото: Getty Images

Бајерн је тако три кола прије краја првенства Њемачке осигурао прво мјесто, пошто има десет бодова више од Лајпцига који је раније играо неријешено без голова са Инголштатом.

Баварцима је ово рекордна 27. титула у Бундеслиги, а прва на челу са тренером Карлом Анчелотијем.

Минхенски клуб је до предности стигао у 19. минуту поготком Давида Алабе, да би Роберт Левандовски у 36. и 45. довео Бајерн до три гола предности.

Већ послије првих 45 минута било је јасно да је Бајерн на прагу трофеја, али су Арјен Робен у 66, Томас Милер у 80. и Џошуа Кимих у 85. минуту оверили тријумф Бавараца.

Домаћин је меч завршио са десеторицом играча на терену, пошто је Луис Густаво у 78. минуту добио други жути картон.

Волфсбургу је ово био четврти пораз на посљедњих пет утакмица Бундеслиге и сада заузимају 14. мјесто са 33 бода, један више од Аугсбурга који је у зони испадања.

Бајерн Минхен послије 31 утакмице у Бундеслиги има 73 бода, 10 више од другопласираног Лајпцига.

СМ Извор: Б92, Бета