27/04/2017 |  08:51 ⇒ 08:58 | Аутор: РТРС

Реал побиједио и изједначио се са Барсом

Фудбалери Реал Мадрида савладали су Депортиво у Ла Коруњи са убједљивих 6:2, у посљедњем мечу 34. кола Примере који је јуче одигран.

Тренер Реала Зинедин Зидан направио је чак девет промјена у односу на "Ел Класико", није било ни Кристијана Роналда, али то није сметало Краљевском клубу.

Голеаду је већ у првом минуту најавио Алваро Мората – Иско му је дотурио лопту, он је шутирао искоса са десне стране у ближи угао и савладао голмана Лукса, који је морао боље да реагује.

Реал је наставио да напада, а у 14. минуту Хамес Родригес је наставио голгетерску серију, када је рутински завршио напад који је повукао, а у којем му је асистирао Лукас Васкес.

Андоне је у финишу првог полувремена вратио домаћина у игру, али је Васкес неколико минута касније погодио за 3:1 на паузи и тада је дуел практично ријешен.

Други дио игре донио је идентичну слику на терену у Ла Коруњи – момци у бијелим дресовима су нападали, играли отворено и лагано долазили до погодака. Домаћин им је помагао једнако отвореном игром, па су Хамес још једном и Иско повисили на 5:1.

Хоселу је смањио резултат пред крај, а коначан резултат поставио је Касемиро другим узастопним поготком.

Послије овог тријумфа Зиданова екипа изједначила се са Барселоном на врху табеле, али има меч мање.