26/04/2017 |  20:41 | Аутор: РТРС

ЕЛ: Ефес на побједу од Фајнал-фора

Екипа Анадолу Ефеса повела је са 2:1 у серији против Олимпијакоса, побједом од 64:60 у трећој утакмици плеј-офа Евролиге.
Анадолу Ефес - Фото: Getty Images
Анадолу ЕфесФото: Getty Images

Изабраници Велимира Перасовића одиграли су сјајно крајем првог полувремена и почетком другог, када су при резултату 27:27, направили серију 14:0.

У наставку Ефес није успјевао да сломи отпор тима из Пиреја, који је на три минута до краја пришао на само четири поена заостатка (53:49).

Турски клуб имао је пар лоших одлука у нападу, што је Олимпијакос искористио и на 1:26, кошем Кима Бирч смањио на минус три.

Услиједио је кош Данстона, а потом тројка Билија Спанулиса који смањује на 59:57. На 30 секунди до краја, Ханикат је ухватио офанзивни скок и повећао на плус четири, а Спанулис у сљедећем нападу поново погодио тројку за 61:60.

Олимпијакос је направио фаул над Ертелом који је погодио оба бацања за 63:60, а у сљедећем нападу Спанулис је из тешке позиције промашио за изједначење, послије чега је услиједило славље домаћина.

Коначан резултат 64:60, поставио је Тајлер Ханикат са линије за слободна бацања.

Најефикаснији у побједничкој екипи били су Брајант Данстон са 16 поена, Тома Ертел са 13 и Дерик Браун са 12.

Поражени састав предводили су Спанулис са 15 поена и Принтезис са осам поена и седам скокова.

Четврта утакмица на програму је 28. априла од 20.15, гдје ће Ефес имати прилику да се по први пут у историји модерне Евролиге пласира на Фајнал-фор.