23/04/2017 |  11:41 ⇒ 12:01 | Аутор: РТРС

Суперлига Србије: Побједе Црвене звезде и Партизана

Фудбалери Црвене звезде и Партизана, остварили су побједе, у утакмицама 2. кола плеј-офа Суперлиге Србије.
Напредак - Ц.Зведа - Фото: РТРС
Напредак - Ц.ЗведаФото: РТРС

Фудбалери Црвене звезде успјешно су пребродили тешко госотовање у Крушевцу, и направили још један корак ка одбрани титуле у Србији. Утакмицу су обиљежили главни арбитар меча, Бојан Николић и евро-гол Срђана Плавшића.

Звезда је повела у 59. минуту из пенала. Послије Плавшићевог центаршута, играч Напретка Шљивић се више наслонио него што је повукао Руиза. То је било довољно са судија Николић покаже на бијелу тачку.

Реализатор је био Канга, његов четврти гол ове сезоне у првенству.

Најљепши деташ на сусрету, догодио се у 73. минуту, након додавања Канге, фантастичан гол постиже Плавшић. Све што је Напредак успио да у надокнади времена уради, јесте почасни погодак преко Вукановића.

Поред лоше игре, Звезда је дошла до важне побједе послије пораза у „ вјечитом дербију“ .

Партизан је у дербију кола побиједио Војводину 1:0. Већ у 32. секунду утакмице гол за минималац против Новосађана, постигао је Ђурђевић на пас Леонарда. Био је то 19. погодак најбољег стријелца Суперлиге.

Сусрет на стадиону у "Хумској" пратило је више од 15 хиљада гледалаца.

Црвена звезда и Партизан изједначени су на врху табеле. Обје екипе имају по 43 бода, али у случају да оба тима заврше са истим бројем бодова, шампион Србије биће Црвена звезда.