18/04/2017 |  22:54 ⇒ 23:04 | Аутор: РТРС

Атлетико побједом над Лестером обезбиједио полуфинале

Атлетико Мадрид је у Лестеру одиграо 1:1 и тако одбранио предност из Мадрида (1:0) и прошао у полуфинале Лиге шампиона.
Фудбалери Атлетико Мадрида - Фото: илустрација
Фудбалери Атлетико МадридаФото: илустрација

Мадриђани су боље ушли у утакмицу и на почетку неколико пута опасно запријетили преко Гризмана, Караска и Саула, али без праве опасности по Шмајхела.

Лестер је први пут запријетио у 23. минуту, Махрез је проиграо Вардија, он је одиграо повратну лопту на Оказакија, а Јапанац је шутирао преко гола.

Три минута касније Атлетико је казнио тај промашај. Филипе Луис је убацио лопту на другу стативу, а Саул скаче и погађа за вођство Атлетика којим је обезбиједио пролазак "Јорганџијама" у полуфинале.

Након овог гола, Симеоне је још повукао своју екипу назад и препустио Лестеру лопту.

"Лисице" су идући пут запријетиле у 36. минуту преко Махреза, али Облак брани његов ударац.

У 53. минуту резервиста Чилвел је за само један минут два пута опасно запријетио Облаку. Најприје је из волеја шутирао под пречку, а затим био највиши у скоку након убачаја, али непрецизно.

Лестер је изједначио у 61. минуту када се Варди најбоље снашао након гужве пред голом гостију - за 1:1.

У 76. минуту Махрез је покушао из слободног ударца са двадесетак метара, али је лопта отишла преко пречке.

До краја сусрета Лестер је покушаво да затресе мрежу гостију, али Атлетико је издржао и Симеонеова екипа је заслужено отишла у полуфинале.

Извор: Агенције