23/03/2017 |  08:55 ⇒ 08:57 | Аутор: РТРС

Јокић се поигравао са шампионима (ВИДЕО)

Српски репрезентативац, Никола Јокић, поново је пружао одличну партију у НБА лиги, овога пута против актуелног шампиона Кливленд Кавалирса. Јокић је за 28 минута у игри забиљежио 16 поена, десет ухваћених лопти и седам асистенција у побједи Денвера од 126:113.
Никола Јокић (Фото:  denverstiffs.com) -
Никола Јокић (Фото: denverstiffs.com)

Јокићу су само три ухваћене лопте фалиле за нови трипл-дабл.

Тренер Малоун је Јокића на паркету држао "само" 28 минута због убједљивог вођства коју је његов тим имао већим дијелом утакмице.

Денвер је повео крајем прве четвртине и од тог тренутка није испуштао предност која је у неколико наврата износила и 20 поена.

Нагетсе је красила тимска игра па су са двоцифреним учинком меч завршила чак седам играча.

Херис је постигао 21, Бартон поен мање, Чендлер је додао 18, Фарид и Јокић 17 а Мари 15 поена.

Кливленд је након дуго времена поново био у комплетном саставу али им то није помогло против расположених Нагетса.

Најефикаснији у редовима Кливленда били су Ирвинг са 33, Вилијамс са 19 и Џејмс са 18 постигнутих поена.

Денвер је забиљежио јако битну побједу у трци за осмо мјесто које води у доигравање и сада имају скор од 34 побједе и 37 пораза.

Кливленд је задржао лидерску позицију источне конференције са скором 46 победе и 24 пораза.