16/02/2017 |  22:30 | Аутор: РТРС

"Пјевци" без побједе, еврогол Бернардескија

Фудбалери Фиорентине савладали су Борусију Мехенгладбах голом Франческа Бернардескија, у оквиру шеснаестине финала Лиге Европе -1:0.
Лига Европе - УЕФА (илустрација) -
Лига Европе - УЕФА (илустрација)

Љубичасти су повели голом Италијана у 44. минут који је постигао феноменалан слободњак погодивши само рашље гола.

Српски фудбалер Ненад Томовић добио је прилику да заигра за Фиорентину у 86. минуту меча.

Фудбалери Тотенхема изгубили су у Белгији од екипе Гента минимланим резултатом од 1:0.

У незанимиљивој утакмици домаћини су повели у другом полувремену голом француског нападача Џеремија Пербета.

Стефан Митровић одиграо је цио меч за екипу Гента, док Дарка Бједова због повреде није било у саставу.

Шахтјор је минималним вођством славио у Вигу, а најзаслужнији за тријумф био је Густаво Бланко Лешук у 27. минуту меча.

Немања Радоја који наступа за Селту био је на терену до 67. минута, а на овом мечу зарадио је и жути картон.

Лион је направио велики корак пошто је убједљивим резултатом савладао АЗ Алкмар са 3:1.

Два гола постигао је Александар Лаказет у 45. и 57. минуту, док је први погодак постигао Тусар у 26, а коначних 4:1 поставио је Фери у надокнади времена.

Најубједљивију побједу вечерас забиљежио је руски Ростов који је декласирао Спарту из Прага резултатом 4:0.

Копенхаген је био бољи од Лудогореца и у Бугарској славио резултатом 2:1.

Урош Матић одиграо је цио меч за гостујући тим, док је Андрија Павловић ушао у 71. минуту.