16/02/2017 |  21:22 | Аутор: РТРС

Звезда декласирала Вршац за полуфинале Купа Кораћа

Кошаркаши Црвене звезде декласирали су Вршац у Нишу са 99:47 и пласирали се у полуфинале Купа Радивоја Кораћа.
Куп Радивоја Кораћа - Фото: РТРС
Куп Радивоја КораћаФото: РТРС

Екипа Дејана Радоњића одиграла је брутално прво полувреме које је добила са 57:17 и на тај начин је послала поруку свим ривалима у Нишу.

Од почетка меча играчи српског шампиона заиграли су озбиљно и одговорно у одбрани, а уз то их је служио и шут за три поена, па другопласирани тим КЛС лиге није имао шта да тражи.

Марко Симоновић је у првих 20 минута убацио исти број поена као и Вршац (17), па је јасно какав је био однос снага на паркету.

У наставку меча велику минутажу добили су Петар Ракићевић и Бориша Симанић, Звезда је спустила гас, али је и поред тога остварила више него убједљиву побједу иако је играла без Дангубића, Волтерса и Бјелице.

Симоновић је завршио са 19 поена, а играч утакмице је био капитен Лука Митровић са 12 поена, 10 скокова и 7 асистенција.

Марко Гудурић додао је 13, а Томпсон 12 поена. Сви играчи Звезде који су улазили уписали су се у стријелце.

У екипи Вршца само је Савовић са 11 поена био двоцифрен. По 8 су додали Стојадиновић и Јефтић.

Звезду у полуфиналу у суботу од 17 часова чека ФМП Железник који је претходно побиједио Спартак.