11/01/2017 |  09:23 ⇒ 09:47 | Аутор: РТРС

НБА: Осам поена Бобија Марјановића, трипл-дабл Хардена (ВИДЕО)

Бурна НБА ноћ је за нама. Одиграно је девет утакмица. Ево свих резултата, стријелаца, уз понеки видео извјештај.

Бобан Марјановић играо је десет минута у некадашњој "Арко арени", постигао осам поена уз шут из игре 3/7, сакупио и четири скока, али саиграчи и он нису успјели у неизвјесној утакмици да побиједе домаћина.

Реџи Џексон погодио је продором под кош за 94:95, на 1:15 до краја и то је био посљедњи кош Пистонса, који су потом примили два поена оставивши Демаркусу Казинсу довољно мјеста за пресудну тројку, а докусурила их је изгубљена лопта Тобијаса Хериса, што је Ентони Толивер казнио са два убачена слободна бацања за коначних 100:94.

Поенима Марјановића, Детроит је стигао до седам поена предности (74:81), послије чега је тренер гостију Стен Ван Ганди вратио стартног центра Андреа Драмонда на паркет, Сакраменто до краја утакмице постигао 26, а Детроит 13 поена.

Кентејвијус Калдвел-Поуп убацио је 21 поен у престоници Калифорније, Џексон је имао 19, а Херис 18, док је Драмонд за 35 минута у игри убацио девет поена, али имао и 12 скокова, три украдене лопте и седам блокада.

Не рачунајући Марјановићевих осам поена, остатак "клупе" Пистонса убацио је десет поена, што је свакако један од разлога пораза.

По навици, Казинс је предводио Кингсе са 24 поена и 13 скокова, уз све то "Буги" је шутирао 4/5 за три поена, Толивер је постигао 17 поена, а резервни центар Костас Куфос стигао је до 12 поена уз осам скокова.

Џејмс Харден поново је одиграо трипл-дабл утакмицу, своју 11. ове сезоне и повео Хјустон Рокетсе до побједе над Шарлот Хорнетсима 121:114. "Брада" је меч завршио са 40 поена, 15 скокова и десет асистенција, што је статистички учинак вечери.

Мало је "каснио" Демар Дерозен који је с 41 поеном, 13 скокова и двије украдене лопте био најефикаснији у тријумфу Торонто Репторса над Бостон Селтиксима од 114:106.

Леброн Џејмс одиграо је одличан меч у Солт Лејк Ситију, убацио 29 поена, уз шест скокова и пет асистенција, али су шампиони поражени-Јута Џез пронашла је игру за Кливленд Кавалирсе и резултатом 100:92 поправила скор код куће на 13-7, уз 28 поена и девет скокова вође екипе Гордона Хејварда.

Дуел Џејмс-Хејвард био је заиста импресиван на тренутке, у трећој четвртини "Кинг" Џејмс је убацио 13 поена у серији од 0:17 и вратио Кавсе са минуса од 15 поена, али је онда одговорио Хевард, који је уз помоћ Треја Лајлса (осам поена у низу) вратио Џез на "плус 14".

На ријетко ком мјесту у НБА, Џејмс има слабији учинак него у Солт Лејк Ситију гдје је побиједио само пет пута у каријери, а девет пута био поражен.

Иначе, послије неочекиваног трејда између Кливленда и Атланта Хокса, Кајл Корвер је дебитовао у новом тиму и није се прославио. Доказани шутер играо је 18 минута, опалио пет пута и погодио једном за два поена и три скока. Кавси су направили заостатак од 11 поена у периоду који је Корвер провео на терену.

"Рекао сам му чим је ушао у свлачионицу: "Ако хоћеш брзо да се уклопиш, шутни чим добијеш лопту, а отворен си", рекао је Џејмс послије меча, након што је новинарима открио да је на тренутке био фрустриран одлукама судија у корист Џеза.

Кевин Дурент убацио је 28, а Стеф Кари 24 поена (обојица су узела по 21 шут из игре) у побједи Голден Стејт Вориорса над Мајами Хитом резултатом 107:95, за 17-3 у "Оракл арени", гдје претходне ноћи није било Клеја Томпсона.

Тренер вицешампиона Срив Кер одлучио је да одмори Томпсона који је претходне двије утакмице играо прехлађен и то се није осјетило, иако се Патрик Мекоу није снашао у улози стартера-убацио је три поена за 19 минута на паркету и био најслабији члан прве петорке.

Портланд Трејлблејзерси декласирали су Лос Анђелес Лејкерсе у "Стејплс центру" резултатом 87:108, што је најтеже поднио Данђело Расел, који је у једном тренутку раменом "набо" Дамијана Лиларда у пролази, што му прва звезда тима из Орегона није "оћутала".

Али, осим уношења у лице и пар псовки, ништа се озбиљније није догодило.

Најозбиљнији био је Си-Џеј Мекалум који игра у сјајној форми у посљедње вријеме, а Лејкерсима је испоручио 25 поена, а најрасположенији је био у трећој четвртини коју су Блејзерси добили резултатом 12:23.

Укупан резултат у другом полувремену, уз податак да је Лилард убацио 20 поена уз осам скокова и шест асистенција, био је 30:53.