07/12/2016 |  22:43 ⇒ 23:02 | Аутор: РТРС

ЛШ: Мега Лекс поражен од Авелина

Кошаркаши Мега Лекса изгубили су од Авелина са 61:85 (15:21, 18:16, 10:22, 18:26), у утакмици осмог кола Групе Д Лиге шампиона.
Дејан Милојевић - Фото: B92
Дејан МилојевићФото: B92

Мега је на гостовању против Авелина била равноправна у првих 20 минута, али екипа Дејана Милојевића у другом полувремену није успјела на прави начин да парира противнику, па је на крају уписала шести пораз у Лиги шампиона.

Мегу је предводио Стефан Глоговац са 13 поена, док је Костја Мушиди убацио један мање.

У екипи Авелина истакао се Адонис Томас са 19 поена, а Џо Регленд постигао је 13.

Авелино је нешто лошије играо у првом полувремену, у ком је Мега успјевала да одржава једноцифрени заостатак.

Италијанска екипа је заиграла знатно боље у одбрани у другом полувремену, постепено је почела да увећава предност, па је на крају треће дионице водила са 59:43. Авелино је сачувао стечену предност у посљедној дионици и тако остварио шести тријумф у Лиги шампиона.