X

За ваш уређај је
доступна апликација

latinica  ћирилица
донаторско
04/09/2015 |  08:20 | Аутор: РТРС | Коментара: 0

Србија - Јерменија, РТРС од 20.35

Фудбалска репрезентација Србије састаје вечерас са Јерменијом у утакмици квалификација за пласман на Европско првенство које ће се наредне године одржати у Француској.
Квалификације за ЕУРО 2016: Србија-Јерменија (илустрација РТРС) -
Квалификације за ЕУРО 2016: Србија-Јерменија (илустрација РТРС)

"Орлови" су изгубили све шансе за пласман на завршну смотру, тако да ће престојеће утакмице искористити за уигравање пред нове квалификације, оне за шампионат свијета који ће се одржати 2018. године у Русији.

Изабраници Радована Ћурчића, након одлуке УЕФА о прекинутој утакмици у Београду против Албаније, имају минус два бода и посљедњи су у групи И.

Подсјећамо, Европска кућа фудбала није имала милости према Србима и утакмицу која је у Београду прекинута након провокације Албанаца са дроном, регистровала је са 3:0 у корист Албаније, а Србији одузела два бода.

"Орлови" су у првом дуелу са Јерменима, одиграном у Јеревану прошле године, одиграли неријешено (1:1) и од тада не знају за побједу. Српски фудблалери имаће прилику да у 100. сусрету који Србија игра као самостална држава стигну до прва три бода у квалификацијама. На жалост, "Орлови" у Новом Саду неће имати подршку публике због казне УЕФА.

Утакмица Србија - Јерменија игра у петак од 20 часова и 45 минута, уз пренос на Телевизији Републике Српске.

Занимљиво ће бити у групи Д, гдје ће се састати двије екипе са врха табеле, Њемачка и Пољска, док ће у групи Ф првопласирана Румунија дочекати Мађарску.

Седмо коло квалификација за ЕП

Петак, 4. септембар:

Група Д
Грузија - Шкотска (18.00)
Њемачка - Пољска (20.45)
Гибралтар - Република Ирска (20.45)

1. Пољска 6 14
2. Њемачка 6 13
3. Шкотска 6 11
4. Ирска 6 9
5. Грузија 6 3
6. Фибралтар 6 0

Група Ф
Фарска Острава - Сјеверна Ирска (20.45)
Грчка - Финска (20.45)
Мађарска - Румунија (20.45)

1. Румунија 6 14
2. Сјеверна Ирска 6 13
3. Мађарска 6 11
4. Фарска Острва 6 6
5. Финска 6 4
6. Грчка 6 2

Група И
Данска - Албанија (20.45)
Србија - Јерменија (20.45, РТРС)

1. Португал 5 12
2. Данска 5 10
3. Албанија 4 10
4. Јерменија 5 1
5. Србија 5 -2