03/09/2015 |  23:35 | Аутор: РТРС

Белгија савладала БиХ (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентација Босне и Херцеговине поражена је од Белгије у Бриселу резултатом 3:1 у утакмици седмог кола групе Б квалификација за Европско првенство 2016. године.

Изабраници Мехмеда Баждаревића први су дошли до вођства. На асистенцију Мујџе, Џеко је главом затресао мрежу домаћина у 15. минуту утакмице. На исти начин изједначио је Фелаини у 23. минуту на асистенцију де Брујнеа. Домаћи су до краја првог полувремена успјели преокренути резултат захваљујући сјајном голу де Брујена у самом финишу првог дијела игре. У наставку утакмице Белгија је овјерила побједу голом Азара у 78. минуту утакмице.

Након овог кола, селекција БиХ је остала на предпосљедњем мјесту у групи са осам бодова, док је Белгија уписала 14. бод, захваљујучи којем је и даље чува друго мјесто у групи.

У истој групи, Велс је остварио побједу минималним резутлатом (1:0) на гостовању у Кипру, док је Израел са 4:0 био бољи од Андоре.

Изненађење је приредила секеција Исланда, која је са 1:0 славила у гостима код фаворизоване Холандије. Једини гол на утакмици постигао је Сигурдсон у 51. минуту утакмице. Треба споменути да је Холандија од 33. минта играла са играчем мање због искључења Мартинса. У истој групи чешка је била боља од Казахстана са 2:1, док су Турска и Летоније одиграле без побјендика (1:1).

Италија је у групи Х отварила побједу минималним резутатом против Малте (1:0). Једини гол постигао је Грацијано Пеле. Норвешка је истим резултатом славила Софији против Бугарске, док су нешто раније Азербејџан и Хрватска одиграли без голова (0:0).