13/06/2015 |  22:40 | Аутор: РТРС

Блиједи "Орлови" поражени у Копенхагену, Фарска Острва боља од Грчке

Фудбалери Србије поражени су у Копенхагену од Данске резултатом 2:0 у утакмици петог кола групе И квалификација за Европско првенство које ће се наредне године одржати у Француској.
Данска - Србија (ФОТО: uefa.com) -
Данска - Србија (ФОТО: uefa.com)

Србији су након овог пораза остале само теоретске шансе за пласман на завршну смотру шампионата Старог континента.

Изабраници Радована Ћурчића одиграли су вечерас лоше прво полувријеме у којем су Данци стигли до вођства голом Јусуфа Поулсена у 13. минуту утакмице.

Бентнер је примио дубинску лопту, из прве је спустио Поулсена, који је по земљи шаље у гол Стојовићеа.

Домаћи фудбалери у првом дијелу утакмице нису успјели дуплирати предност, јер је ударац Агера са бијеле тачке у 34. минуту одбранио Стојковић.

Србија је у наставку заиграла нешто боље, а најбољу прилику "Орлови" су имали у 48. минуту, када је након центаршута Коларова Митровић одлично шутирао главом, а Шмајхел одбранио уз помоћ пречке.

Коначан резултат утакмице поставио је Јакоб Поулсен у 87. минуту утакмице.

Подсјећамо, Португал је у оквиру исте групе раније славио у Јерменији са 3:2 и са 12 бодова задржао лидерску позициј у групи.

Данска је захваљујући вечерашњој побједи друга са два бода мање, Албанија је трећа са седам бодова, док Србија и Јерменија имају по бод.

Наредни сусрет Србија игра против Јерменије, на свом терену, 4. септембра.

Њемачка је у групи Д са 7:0 славила на гостовању код Гибралтара. У раније одиграним мечевима исте групе, Ирци и Шкоти су ремизирали (1:1), док је Пољска са 4:0 испратила Грузију.

За изненађење се побринула селекција Фарских Острва, која је у групи Ф, на свом терену савладала Грчку са 2:1, те са шест бодова заузела четврту позицију у групи, испред Финске и Грчке. У дербију кола одиграном у истој групи Сјеверна Ирска и Румунија су одиграле без голова (0:0). У раније одиграном сусрету, Мађарска је остварила побједу минималним резултатом у Финској.