12/06/2015 |  22:42 | Аутор: РТРС

БиХ боља од Израела, реми Хрватске и Италије

Фудбалска репрезентација Босне и Херцеговине савладала је селекцију Израела резултатом 3:1 у утакмици шестог кола групе Б квалификација за Европско првенство 2016. године.
Фубалери БиХ прослављају гол против Израела (ФОТО: Аваз/ Ј. Хаџић) -
Фубалери БиХ прослављају гол против Израела (ФОТО: Аваз/ Ј. Хаџић)

Захваљујући овој побједи, изабраници Мехмеда Баждаревића остали су у трци за пласманом на шампионат Европе.

БиХ је након вечерашњег дуела остала на петој позицији, али сада има само бод мање од Кипра и Израела, који су са бодом више на трећем и четвртом мјесту.

Израел је у вечерашњем дуелу први стигао до предности голом Тал Бен Хаима у 41. минуту, да би у свега четири минуте фудбалери БиХ преокренули резултат. Најприје је у 42. минуту Вишћа за 1:1, да би у 45. Џеко са 11 метара донио предност "Змајевима".

Коначан резултат утакмице поставио је Вишћа својим другом голом 15 минута прије крај сусрета.

У истој групи, Кипар је славио на гостовању код Андоре са 3:1, док је у у дербију Велс голом Бејла остварио побједу минималним резултатом на свом терену против Белгије и тако са три бода предности суверено заузео врх табеле.

Репрезентација Исланда, наставила је доминирати у групи А. У дуелу двије селекције са врха табеле Исланђани су на домаћем терену славили против Чешке са 2:1 и тако преузели лидерску позицију у групи. У преостала да сусрета групе А Турска је остварила побједу минималним резултатом у Казахстану, док је Холандија однијела три бода са гостовања у Летонији (2:0).

У групи Х, фубалери Хрватске и Италије ремизирали су на "Пољуду" (1:1). Манџукић је, након промашеног пенала у седмом минуту, довео домаће у вођство четири минута касније, да би коначних 1:1 поставио Антонио Кандрева са бијеле тачке. Бугарска је у истој групи славила на Малти са 1:0, док је Норвешка разочарала своје навијаче одигравши на свом терену 0:0 са Азербејџаном.