10/10/2014 |  23:13 | Аутор: РТРС

Квалификације за ЕУРО: БиХ ремизирала у Велсу, дивљање навијача у Бугарској

Сусрети квалификација за Еуро 2016. који су играни вечерас донијели су неколико изненађења

Репрезентација БиХ није успјела да тријумфује на Кардиф Сити стадиону у Велсу. Иако су фудбалери из БиХ имали више изгледнијих прилика, резултат је на крају био онај непопуларни 0:0, а много задовољнији овим исходом свакако могу бити домаћи играчи. Након овог ремија, БиХ има један бод, јер је у првом колу на свом терену поражена од Кипра.

Казахстан је водио на полувремену против Холандије, али су "лале" у другом дијелу успјеле да преокрену резултат.

Исланд је био сигуран у гостима против Летоније, а у истој групи и Чешка је славила у гостима против Турске. Белгија је била сигурна против Андоре, док је Кипар на свом терену поражен од Израела.

Хаос у Софији: Утакмица прекинута на пет минута због дивљања навијача

Хрватска је аутоголом дошла до побједе над Бугарском у гостима, али ову утакмицу су обиљежили навијачки инциденти.

Након што су навијачи ЦСКА отели транспарент хрватским навијачима, те, према писању Јутарњег, Гробари и присталице софијског тима напали фанове "коцкастих", дошло је до петоминутног прекида меча на стадиону "Васил Левски".

Навијачи Бугарске и Хрватске "разменили" су бакље, а коришћени су и топовски удари. Главни судија је прекинуо утакмицу, фудбалери су отишли да смире навијаче, а утакмица је настављена после пет минута.

У истој групи, одиграна су још два меча. Сва три гола на утакмици Италије са Азарбејџаном постигао је Кјелини - два у противничку и један у своју мрежу. На крају, Норвешка је била сигурна против Мaltе у гостима.