30/04/2024 |  22:59 | Аутор: ТАНЈУГ

Фудбалери Бајерна и Реала одиграли 2:2 у првом мечу полуфинала Лиге шампиона

Фудбалери Бајерна и Реала одиграли су вечерас неријешено 2:2 у спектакуларном првом мечу полуфинала Лиге шампиона у Минхену.
Бајерн Минхен - Реал Мадрид (Фото:  EPA-EFE/ANNA SZILAGYI) -
Бајерн Минхен - Реал Мадрид (Фото: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

Утакмица је почела тоталном офанзивом Бајерна, али је Реал први повео.

У 24. минуту Тони Крос је асистирао Винисијусу Жуниору који је искористио неодлучност голмана Бајерна Мануела Нојера и донио вођство гостима ударцем са око 14 метара.

Изједначио је Лирој Сане у 53. минуту послије Конрада Лајмера, а затим је Хари Кејн у 57. реализовао пенал који је досуђен послије прекршаја Лукаса Васкеза над Џамалом Мусијалом.

Био је то 43. гол Кејна на 43 утакмице у свим такмичењима ове сезоне.

Реал је до изједначења стигао у 83. минуту, дефанзивац Бајерна Ким је скривио пенал фаулиравши Родрига, а сигуран је са бијеле тачке био Винисијус Жуниор.